• Grand Hosting = výkon, bezpečnost a spolehlivost

Nápověda

Nápověda

FAQ

Často kladené otázky

Pokud máte na nás otázku, která zde není uvedena, určitě nás kontaktujte na emailu info@grandhosting.cz. Ochotně vám poradíme.
A možná, pokud by mohla pomoci ostatním uživatelům, ji zde také uvedeme pro ostatní zákazníky.

Pro nastavení do emailového klienta (např. outlook, thunderbird) budete potřebovat následující údaje:

Login: celý název emailu tj. například podpora@grandhosting.cz
Heslo: heslo, které jste obdrželi

Příchozí server: mail.gigaserver.cz
Odchozí server: mail.gigaserver.cz

PortyPOP3IMAPSMTP
Nezabezpečené11014325
Zabezpečené (SSL)995993465

Když přidáváte e-mailový účet do emailového klienta (aplikace outlook, thunderbird atd.), můžete se rozhodnout mezi protokolem IMAP (vzdálené složky) a protokolem POP3 (místní úložiště pošty). IMAP a POP3 jsou různé metody (často označované jako protokoly) přístupu do e-mailové schránky.

IMAP: Zprávy a složky jsou uloženy na serveru. Změny provedené v emailovém klientovi jsou zrcadleny na serveru a změny na serveru jsou zrcadleny v emailovém klientovi.

POP3: Nové příchozí zprávy jsou v e-mailové schránce (Doručená pošta) na serveru, kterou emailový klient stahuje do vašeho počítače a stažené zprávy na serveru po nějaké době smaže, pokud nestanovíte jinak v nastavení účtu. Emaily jsou při tomto typu protokolu ukládány primárně do počítače.

Každá emailová schránka má základní kapacitu 500 Mb. Emailové schránky je možné navýšit i na neomezenou velikost za cenu 990 Kč / rok / doména. Kontaktujte nás na emailu info@grandhosting.cz

Ano, neomezenou velikost emailových schránek poskytujeme. Ceny pro neomezené schránky jsou závislé na použitém tarifu – každý má jiný počet emailových schránek.

Neomezené schránky začínají na ceně 990 Kč / rok / doména. Pro bližší informace kontaktujte prosím obchodníka, případně přímo nás na emailu info@grandhosting.cz

Pro změnu hesla se přihlaste daným účtem na adrese webmail.grandhost.cz dále pak klikněte na ikonku vpravo nahoře a následně na „Možnosti“. Pod záložkou „Účty“ a kartou „Můj účet“ si můžete nastavit nové heslo.

Přesměrování emailu můžete taktéž provést v okně „Možnosti“ následně pak záložka „Pošta“ a karta „Přesměrování“ V okně „Možnosti“ si můžete mimo jiné nastavit například automatickou odpověď (když jste na dovolené), automatické filtrování emailů či vložení podpisu do emailu.

Maximální velikost odesílaného i přijímaného emailu je 50 MB. Některé servery přijímají pouze zprávy menší, proto můžeme všeobecně doporučit posílání emailů o maximální velikosti 30 MB.

Na našich serverech je využíván Greylisting – velmi účinný nástroj pro zvýšení ochrany e-mailových účtů před nevyžádanou poštou (SPAM).  Tato metoda ochrany emailových schránek je velmi efektivní.

Může však občasně docházet k mírnému opoždění doručení příchozích zpráv (přibližně v řádu jednotek až desítek minut). 

Greylisting vychází z předpokladu, že spammer, typicky někdo kdo chrlí velké množství emailů a jejich dalším osudem (ověřením doručení) se již nezabývá. K tomu, aby takové množství emailů odeslal, používá většinou nějaký skript, vps nebo cizí zavirovaný počítač, který za něj práci udělá. Legitimní odesílatel naopak používá mailserver, který splňuje internetové normy a tím se od něj výrazně liší.

Náš mail server napoprvé neprověřený email odmítne a čeká, až je e-mail odeslán doručujícím mail serverem podruhé. Je-li e-mail podruhé zaslán, cílový mailserver si e-mailovou adresu uloží do seznamu a další e-maily již přijímá napoprvé. První emaily tedy mohou být u greylistingu doručeny adresátovi se zpožděním.

Tato metoda tedy vychází z toho, že správně nastavené mail servery, na rozdíl od většiny spammerů, zkouší doručení e-mailu několikrát v různých periodách. 

Obecné statistiky hovoří o více jak 80% odhalených spamů touto metodou.

V administraci vašeho webhostingu je třeba vytvořit nový TXT záznam v sekci DNS.

Název: _dmarc

Typ: TXT

Hodnota: v=DMARC1; p=none;

Uvedená hodnota nic neprovádí, pouze existuje pro kontrolu emailových serverů. Případně lze využít také přesnější záznam, který již ověřuje funkčnost SPF a DKIM záznamů.

Hodnota: v=DMARC1; p=reject; pct=100; aspf=s; adkim=s

Ano, všechna data jsou na webhostingu zálohovaná. Databázi zálohujeme každý den a ftp jednou za týden vždy v neděli. Zálohy jsou dostupné po 14 dnů.

Kontaktujte nás na emailu podpora@grandhosting.cz
My vám certifikát aktivujeme, případně nainstalujeme. Cena za instalaci certifikátu je 590 Kč.

Pokud již webhosting nebo doménu nadále nechcete prodlužovat, stačí o tomto poslat informaci na email podpora@grandhosting.cz – zpráva musí být zaslána z mailové adresy se kterou s námi standardně komunikujete.

Dostupnost našich serverů se dlouhodobě pohybuje na úrovni 99,9%. Klesne-li dostupnost pod 99,8%, navýšíme automaticky délku Vašeho webhostingu o 1 měsíc zdarma.

Data náš systém již pravděpodobně odstranil, ale nezoufejte. Provádíme vždy zálohy a tak je možné web opět obnovit. Obnova ze smazaných záloh je zpoplatněna částkou 1000 Kč.

Proto aby k následující situaci nedošlo, zasíláme měsíc před expirací služeb fakturu. Zákazník má tedy dostatek času na její úhradu. Dále aby nezapomněl na úhradu mu vždy zasíláme upozornění každé 3 dny po splatnosti faktury.

Hosting pro Váš web

Umístěte svůj web na kvalitní webhosting.

Doménová jména

Zkontrolujte si pohodlně dostupnost domény.

Monitoring 24/7

Všechny servery jsou pod neusálým dohledem.